logo

 

Bazar Odzieżowy to firma zajmująca się budową sieci sklepów z odzieżą nową, używaną oraz pochodzącą z outletów. Jako długofalowy cel biznesowy postawiliśmy sobie dotarcie do jak największego grona Klientów pragnących otworzyć sklepy franczyzowe z odzieżą używaną. Z tego powodu przygotowaliśmy kilka możliwości prowadzenia własnego punktu na zasadach franczyzy.

Rawicka 9, 60-113 Poznań +48 575 002 841

title image

FAQ

Dlaczego second-hand?

To proste: sklepy z odzieżą używaną, dodajmy, bardzo wysokiej jakości, idealnie wpisują się w oczekiwania konsumentów, spełniając podstawowe kryteria: wspominaną wysoką jakość, uznaną na świecie markę przy – jednocześnie – rozsądnej cenie. Poza tym to znakomity pomysł na firmę, dobrze pasujący do dzisiejszych czasów.

Dlaczego Bazar Odzieżowy?

Odróżniamy się od obiegowego wyobrażenia przeciętnego second-handu, odróżniamy się również od większości firm z tej branży. Przede wszystkim oferujemy produkt bardzo wysokiej jakości. Sprowadzamy towar od renomowanych kontrahentów (głównie z Europy Zachodniej), a na podstawie naszego bogatego, ponad piętnastoletniego doświadczenia wiemy, jak sprostać oczekiwaniom wymagających klientów.

W jaki sposób można nawiązać z nami współpracę?

Bazar Odzieżowy to profesjonalna sieć działająca w oparciu o zasadę umowy franchisingowej, zazwyczaj znanej jako franczyza. Oferujemy naszym partnerom bardzo korzystne warunki współpracy. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani szczegółami współpracy z Bazar Odzieżowy, prosimy o kontakt z naszą firmą.

Ile punktów liczy sieć Bazar Odzieżowy?

W chwili obecnej nasza sieć liczy kilkanaście prężnie działających sklepów. Cały czas jednak jesteśmy w trakcie otwierania kolejnych placówek! Rosnąca liczna naszych sklepów to dowód na to, że secondo-hand to świetny pomysł na biznes.

Załóżmy, że decyduję się na współpracę. Co potem?

Bazar Odzieżowy otacza wszystkich swoich partnerów stałą opieką. Każdemu członkowi naszej sieci oferujemy szkolenie, które odbywa się na miejscu lub u franczyzobiorcy.

Z jakim kapitałem mogę zacząć?

Mitem jest przekonanie, że trzeba dysponować znaczącym kapitałem. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie i oceniamy go poprzez pryzmat konkretnej sytuacji naszego potencjalnego partnera. Oferujemy różne modele współpracy, dostosowane do możliwości naszych partnerów.

Oferujecie pomoc w uzyskaniu funduszy z Unii Europejskiej?

Tak, naszym partnerom pomagamy w uzyskaniu świadczeń z funduszy europejskich.

Czy jest coś, co wyróżnia Państwa ofertę?

Staramy się w naszej ofercie mieć produkty z różnych segmentów, w różnym stylu i spełniające oczekiwania różnego rodzaju klientów. Zawsze jednak chcemy i wymagamy, by produkt był najwyższej jakości.

Jest szans dodatkowej pomocy finansowej na start?

Owszem, istnieją instytucje, które są w stanie pomóc w uzyskaniu takowych funduszy, są to np. Urzędy miasta, Fundusze Europejskie,Projekty indywidualne danego województwa np.(http://pracujemyusiebie.pl/ – dla województwa Kujawsko-Pomorskiego) lub Polska Fundacja Przedsiębiorczości

Dofinansowanie z Urzędzu Pracy

Osoby bezrobotne mogą ubiegać się o jednorazową bezzwrotną dotację na założenie firmy. Pojedyncza kwota wsparcia waha się między cztero- a sześciokrotnością przeciętnego wynagrodzenia  w sektorze przedsiębiorstw. Konkretna wysokość dotacji zależy od kwoty, jaką urzędy pracy otrzymają na ten cel. Beneficjentami programu mogą zostać osoby, które mają status bezrobotnego – od miesiąca lub czasem trzech miesięcy, w zależności od wymagań konkretnego urzędu pracy. Muszą spełnić też dodatkowy warunek – w ciągu 12 miesięcy poprzedzających starania o dotację nie mogą prowadzić żadnej działalności gospodarczej. Osoba, która próbuję dostać dofinansowanie musi również oświadczyć, że nie korzystała dotychczas z pożyczek z funduszu pracy lub z innych funduszy publicznych na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej. Firma, która powstanie dzięki dofinansowaniu, musi działać na terenie Polski co najmniej przez rok. Jeśli przedsiębiorca zawiesi działaność wcześniej, będzie musiał zwrócić dofinansowanie (z odsetkami). To samo grozi mu, jeżeli wyda dotację niezgodnie z jej znaczeniem.

Wsparcie od Rządu UE

Kolejnym sposobem na pozyskanie gotówki jest rządowy program „Pierwszy biznes – wsparcie na starcie”. Przedsiębiorca może uzyskać niskooprocentowaną pożyczkę na założenie firmy. Od 1 września kwota możliwa do zdobycia to ponad 90,4 tyś. zł. Oprocentowanie wynosi 0,44 proc. w skali roku, pieniądze można pożyczyć na siedem lat. Z tej oferty mogą skorzystać studenci ostatnich lat, absolwenci szkół średnich i uczelni wyższych oraz osoby bezrobotne. Wnioski składa się u pośredników finansowych, właściwych dla danego terenu. Pieniądze z pożyczki można przeznaczyć na zakup środków trwałych, urządzeń, maszyn, materiałów, towarów i usług, pozyskanie lokalu lub finansowanie działalności bieżącej do sześciu miesięcy po otrzymaniu środków.

obrazek_faq

Jeżeli nie pokryliśmy wszystkich Twoich pytań, gorąco zapraszamy do kontaktu. Poświęcimy Ci niezbędną ilość czasu, by nie było żadnych nieścisłości.

Kontakt      Oferta     O nas